Datový zdroj 5
Datový zdroj 7
Aneta Kratochvílová
Datový zdroj 6

Jedinečný a mimořádný animační program

Makáček Hlaváček

zábavný psychologický program pro zdravou psychiku dětí dětskou řečí

Podporujeme zdravou psychiku dětí zábavnou formou.

Pohádkové maňáskové divadélko se zaměřením na nenásilnou komunikaci a rozpoznávání emocí

Nabízíme jedinečný a mimořádný animační program pro děti s psychologickou tématikou pod záštitou psycholožky a zároveň zakladatelky Makáčka Mgr. Anety Kratochvílové

O PROGRAMU

Určeno pro MŠ, ZŠ a SŠ

Divadélko na téma Rozpoznávání emocí a nenásilná komunikace dětskou řečí.

Pohádkový příběh Kašpárka a princezny s důrazem na rozpoznávání emocí a nenásilnou komunikaci. To vše dětskou řečí a zážitkovou formou. 

Pohádky mají na předškolní dítě velký vliv. Vliv psychologický a pedagogický, neboť formují jeho osobnost. Dítě se pohádkami sociálně učí a rozvíjí. Napomáhají mu pochopit svoji roli, roli ostatních a přizpůsobit se okolnímu světu. Prostřednictvím pohádek dítě sbírá informace, materiál pro myšlení.


Náplň – Maňáskové divadélko s pohádkovým příběhem o Kašpárkovi a princezně, které trápí všední strasti jako každé předškolní dítě. Děti odpovídají na otázky, pracují s kartami emocí, vymalovávají si omalovánku a nechybí ani nácvik dechového cvičení a pohybové dovednosti na písničku a to vše…  během pohádkového příběhu. V průběhu pohádky může také dle domluvy na Vaše přání dojít k tematickému malování na obličej či princeznovskému třpytění.

 

Časová náročnost 1,5 hodiny 

Cena od 10000 Kč 

Nabízíme zážitkové přednášky na téma: 

    • - Jak se efektivně učit 
    • - Jak pečovat o své duševní zdraví 
    • - Jak si komunikací usnadnit život

Časová dotace 45 minut až 1,5 hodiny

Cena od 5000 Kč 

 

Každý z nás má individuální zkušenost s touto tradicí z dětství. Na Mikulášskou nadílku se můžeme dívat jako na milou, staročeskou tradici, nebo jako na způsob, jak své děti vyděsit. Je důležité se zamyslet, co si od Mikulášské nadílky pro své děti vlastně slibujeme, jaký je její cíl a jakou zkušenost si mají děti zažít. Jak bude celé setkání s Mikulášem, čertem a andělem vypadat a jakou roli v něm budeme hrát my, jakožto rodiče? Úkolem nás dospělých může být zprostředkovat zkušenost s Mikulášem, andělem a čertem zábavnou, citlivou a srozumitelnou formou. Děti se teprve učí zvládat své emoce, a to vše jde snadněji, když se cítí v bezpečí. Strach je užitečná emoce, která nám napomáhá určovat kde končí naše bezpečí. Strach není však užitečný na to, abychom zlepšovali chování našich dětí. Může vést ke snížení důvěry v sebe samo, ve své schopnosti, sebehodnotě nebo k nedostatku pocitu bezpečí a jistoty. Zastrašovat nebo připravit dítěti traumatickou zkušenost, z níž si děti odnesou koktavost, noční děsy nebo úzkosti, rozhodně není cílem této tradice. Bezpečné místo a blízkost rodičů je jeden z důležitých faktorů této tradice. Pojďme to společně promyslet tak, aby Vaše rodinná tradice byla využita dle Vašich představ. 

Ceník: 

Veškeré akce tvoříme na míru dle přání a potřeb dětí a zákazníka. Ceny jsou individuální dle požadavků. Ceny se pohybují od 4 000 Kč. 

Kontaktujte nás

Neváhejte se nás obrátit

Napište nám a my se Vám co nejdříve ozveme zpět a poradíme!